Köy Okulları Eğitim Projesi
22 Aralık 2021

GURBETTE BİR AKŞAM O DA BU AKŞAM


10.06.2023
İstanbul Meydan Sahnesi oyuncuları Faruk Sofuoğlu ve Deniz Oral, DiasporaTürk katkıları ile hem komik hem de hüzünlü gurbet hikayelerini 80'ler ve 90'lar müzikleri ile tiyatro sahnesine taşıyor.
TIYATRO
Gelecek Etkinlik

MASALLAR DEĞİŞİYOR


21.05.2023
İki çocuk oyunu beraber aynı gün aynı sahnede. Bir bilet iki tiyatro oyunu.
TIYATRO
Gelecek Etkinlik

Soprano Burcu Soysev ve Piyanist Özgür Sevinç ile Öz'den Evren'e konseri


02.12.2022
Türkiye`nin en ünlü Soprano sanatçılarından biri olan Burcu Soysev`in solist olarak katıldığı konsere, kendisine piyanoda sihirli parmaklarıyla Özgür Sevinç eşlik etti. Opera şarkıcılığı dalında Doçent ünvanına sahip olan sanatçı Burcu Soysev, seslendirdiği birbirinden değerli eserleriyle konsere katılan seyirciye tam anlamıyla bir müzik ziyafeti çekti. Neşet Ertaş başta olmak üzere, Aşık Veysel, Karadenize ve Azerbaycan kültürüne ait olan oldukça önemli eserlerden oluşan bir repertuar ile konser veren sanatçı, seyirciden bol bol alkış topladı.
Bu etkinlik Pusula Swiss ve Maya Kult Verein ortaklığıdır.
KONSER
Geçmiş Etkinlik

Sermiyan MİDYAT


12.03.2022
Gülmeye Davetlisiniz…
"Hükümet Kadın" ve "Ay Lav Yu" gibi unutulmaz filmlerin yaratıcısı Sermiyan Midyat Zürich'te!
SERMİYAN MIDNIGHT SHOW
Geçmiş Etkinlik

İlhan ŞEŞEN & Sunay AKIN


13.02.2022
Şair, yazar, müzeci ve ayrıntı ustası Sunay Akın, kendine has, şaşırtıcı üslubuyla anlatacağı etkileyici aşk öyküleri ile sahnede olacak. Akıcı diliyle seyirciyi içine çeken, bir performansa binlerce kitabın ışığını sığdıran Sunay Akın’a, romantik aşk şarkıları denildiğinde akla ilk gelen isim olan, usta müzisyen İlhan Şeşen eşlik edecek. Sanatçı, Sensiz Olmaz, Sarılınca Sana, Sen Benim Şarkılarımsın, Rüzgâr, Ellerimde Çiçekler gibi sevilen ve ezbere bilinen şarkılarını bu kez tarihte iz bırakmış öyküler anısında sizler için seslendirecek. Sunay Akın ve İlhan Şeşen kelimelerden ve notalardan bir kostüm hazırlayacak.
Bu etkinlik Pusula Swiss ve Maya Kult Verein ortaklığıdır.
AŞK ŞARKILARI & ÖYKÜLER
Geçmiş Etkinlik

MOĞOLLAR


08.05.2022
Die Band wurde 1967 von fünf jungen Musikern Murat Ses, Aziz Azmet, Cahit Berkay, Engin Yörükoglu und Haluk Kunt gegründet und entwickelte im Laufe der Zeit einen eigenen Stil, den sie Anadolu Rock (Anatolischer Rock) nannten: Rockmusik westlicher Prägung kombiniert mit türkischen Rhythmen, Harmonien und Instrumenten.Die Band ist hauptsächlich für ihre Filmmusik und ihre Instrumentalstücke bekannt.
KONSER
Geçmiş Etkinlik